Zakladatel Twitteru a patent na krypto-fiat transakce

Square TwitterJack Dorsey, zakladatel Twitteru a zároveň dlouhodobý obhájce Bitcoinu, získal k 21. lednu patent spolu s ochrannými známkami na technologii, která bude umožňovat převod kryptoměn na fiat v reálném čase. To odstraní jednu z hlavních překážek pro přijetí krypta – cenovou volatilitu.

 

Dvacátého prvního ledna letošního roku odsouhlasil americký patentový úřad Dorseyho společnosti Square patent na krypto-fiat transakce. Daná technologie umožní přijetí žádosti o platbu mezi uživateli, tedy realizaci transakcí, v reálném čase a také specifikuje, jestli je částka ve fiat nebo kryptoměně. Umožní tak kupujícímu utratit své kryptoměny, díky přeměnění krypta na fiat. Prodávající tím pádem obdrží měnu, kterou si předem určili. Jinak řečeno, díky této technologii můžete zaplatit kryptoměnou a druhá strana dostane fiat.

 

Patentová přihláška se hlavně zaměřuje na využívání krypta a jeho konvertibilitu:

„Tato metoda zahrnuje přijetí žádosti o platbu mezi dvěma uživateli, ve které je specifikovaná částka platby ve fiat měně, ale také úmysl prvního uživatele platit jinou měnou než fiat.“

 

Zaměření hlavně na maloobchodníky

Square cílí adopci kryptoměn na maloobchodníky. Kromě dané technologie sloužící k převodu kryptoměn na fiat a obráceně, pracuje také na Lightning Development Kitu (LDK) pro vývojáře peněženek a aplikací. To zanmená na softwaru, který umožní vývoj na Lighting Networku. Díky tomu se výrazně zjednoduší proces přidávání funkce do stávajících nebo nově vytvořených bitcoinových peněženek. Software bude ve více jazycích s možností provádět zálohy na cloudu.

 

Závěr

Dorsey již dlouho tvrdí, že se Bitcoin stane měnou internetu a že hotovost ve formě bankovek bude brzy věcí minulosti. K tomu je třeba vylepšit jednoduchost, zabezpečení a škálovatelnost kryptoměn. A vypadá to, že Dorsey udělá vše pro to, aby se tomu tak stalo.

Čtěte také:

Archiv všech článků