Krypto ve zkratce – červenec 2019

Crypto BrieflyAsi největší novinkou uplynulého měsíce je zveřejnění whitepaperu Libry – kryptoměny vyvíjené Facebookem (celý článek zde). To trošku zastínilo ostatní velké zprávy, ale právě ty je důležité nepřehlédnout. Celý kryptotrh se totiž připravuje na nový bull-market. Přesvědčte se sami v novém „krypto ve zkratce“.

 

Block.one utratil 150 milionů USD na novou platformu pro sociální média

Block.one je blockchainová společnost, která vytvořila například EOSIO – software na kterém běží kryptoměna EOS. Nyní se Block.one rozhodlo vytvořit sociální síť s názve Voice. Voice poběží na EOS blockchainu a má za cíl „navrátit kontrolu uživatelům sociální sítě“. Uživatelé této sítě budou totiž používat VOICE tokeny k tomu, aby si například mohli zviditelnit svůj příspěvek. Tyto tokeny ale nebude možné koupit, nebo vytěžit. Budou se rozdávat uživatelům Voice platformy úměrně počtu a kvalitě jejich příspěvků.

 

Coinbase vydal svoji Visa krypto kartu

Touto debetní kartou Visa můžete platit kryptem po celém světě. Výdaje se strhávají přímo z vašeho Coinbase účtu. Karta byla prozatím zprovozněna v šesti evropských státech. Přečtěte si více o krypto debetních kartách v našem článku zaměřeném na toto téma.

 

BAKKT začne již tento měsíc testovat svoje „futures“ kontrakty

Tato dlouho očekávaná platforma na Bitcoinové „futures“ kontrakty s fyzickým doručovaní měny začne s testováním svého produktu 22. července. Oficiální start platformy je plánovaný na druhou polovinu tohoto roku.

 

Přechod Etherea na Proof-of-Stake algoritmus začne v lednu příštího roku

První fáze upgradu Etherea na Ethereum 2.0. by se měla uskutečnit 3. ledna, 2020. Nová verze protokolu nabídne lepší zabezpečení sítě, škálovatelnost a decentralizaci. Také odstartuje přechod konsenzu Etherea z Proof-of-Work na Proof-of-stake algoritmus.

 

J.P.Morgan začne již brzy testovat svou kryptoměnu

O JPM minci jsme už psali – více zde. Dle Bloombergu chce J.P. morgan začít pilotní testovaní své kryptoměny co nejdříve, protože zájem klientů o tuto minci je velký.

 

Goldman Sachs se také zajímá o kryptoměny

Goldman Sachs může být další bankou, která vydá svůj vlastní token. Jejich CEO David Solomon věří, že celosvětové platební systémy míří směrem ke „stablecoinům“. Když byl dotázán, jestli nad vlastní kryptoměnou uvažují, řekl: „Předpokládejte, že všechny hlavní finanční instituce po celém světě zkoumají potenciál tokenizace, stablecoinů a rychlých plateb.“

Čtěte také:

Archiv všech článků