Krypto sociální platformy – TOP 5 shrnuto

krypto sociální platformySociální platformy jako Facebook, Instagram, Twitter nebo WhatsApp zná snad každý. Jaké jsou však krypto sociální platformy, které vznikly nejen pro kryptoměnové nadšence, ale i pro širší veřejnost?

 

 

BitFinex Pulse

BitFinex se řadí mezi kryptoburzy. BitFinex však oznámil spuštění vlastní sociální sítě Bitfinex Pulse. Tato platforma se zaměřuje spíše na technicky zdatnější publikum, a to především na obchodníky na burze a pečlivě selektované médiální partnery. Ti si zde mohou mezi sebou vyměňovat informace, statistiky a analýzy, což jim umožňuje spolupracovat.

Bitfinex pulse

 

Steemit

Steemit je sociální síť založená na blockchainu, jinak je velmi podobná například open sociální síti Reddit. Obsah této sociální sítě je vytvářen příspěvky uživatelů, které jsou následně hodnocené pomocí hlasování. Viditelnost příspěvku na platformě Steemit závisí na počtu „upvotů“ neboli pozitivních hlasů, který příspěvek obdrží. Autoři mohou za příspěvky obdržet od uživatelů token STEEM, který je řazen mezi 100 nejlepších kryptoměn na trhu.

Steemit

 

Mamby

Mamby je platforma založená na umělé inteligenci (AI). Výjimečnost této blockchainové platformy je snaha o odstranění nepravdivých informací. Mamby odměňuje uživatele, kteří zveřejňují kvalitní a pravdivé příspěvky. Tím zabraňuje šíření takzvaných „fake news“. Díky umělé inteligenci se uživateli zobrazuje obsah, o který uživatel jeví zájem.

Mamby

 

eToro

Platforma eToro patří mezi obchodní platformy, založená na kopírování obchodů. Již od roku 2007 nabízí obchodování s akciemi, komoditami, kryproměnami nebo třeba forexem. eToro však vyniká tím, že využívá prvků sociálních médií.

etoro

 

Telegram

Telegram je messenger platforma podobná známější platformě WhatsApp od Facebooku. Telegram však více a více nabývá na přitažlivosti právě díky zaměření na ochranu osobních údajů a rychlost odesílání zpráv.

Telegram

 

Závěr

Toto samozřejmě není plný seznam pro všechny krypto sociální platformy a sítě, které existují. Vybrali jsme pro vás ty, které by vám mohli přijít nejzajímavější. Je však jasné, že s rostoucím zájmem o kryptoměny se sociální platformy na bázi blockchainu nebo točící se kolem kryptoměn stanou běžnou součástí našeho života.

Čtěte také:

Archiv všech článků