Apple a krypto? Možná již brzká budoucnost

Apple a kryptoApple a krypto – to byla ještě donedávna velmi nepravděpodobná kombinace. Apple například uvedl, že jeho ostře sledovaná kreditní karta nebude podporovat nákup kryptoměn. To však nebyla jediná negativní reakce Applu na krypto. Ještě předtím odrazoval od telefonní krypto těžby. Toto vše může být historií. Minulý rok viceprezidentka Apple Pay, Jennifer Bailey, řekla CNN:

 

„Sledujeme kryptoměny. Myslíme si, že jsou zajímavé. Myslíme si, že mají zajímavý dlouhodobý potenciál.“

 

Bailey v tomto tématu dále nepokračovala. To však stačilo k tomu, aby lidé začali spekulovat o spojení Applu a krypta.

 

Krypto iPhone?

Přijal tedy Apple tuto takzvanou technologii budoucnosti? Bohužel zatím neexistuje jednoznačná odpověď na tolik předběžných otázek, ale v balíčku pro vývojáře Apple je jedna funkce, která naznačuje, že se Apple připravuje na kryptografii s využitím soukromého/veřejného klíče. V minulosti již vyšly jiné chytré telefony podporující krypto, ale právě produkty společnosti Apple přinášejí největší „hype“. Právě přístup k základním kryptografickým funkcím v telefonu může být největší změna nejen pro ochranu dat.

 

A co konkurence?

Samsung Galaxy, pravděpodobně největší konkurent iPhonu v odvětví smartphonů, již udělal několik kroků směrem ke kryptu. Přidali funkce peněženky a vestavěné úložiště soukromých klíčů do svého nejnovějšího modelu S10, který umožňuje uživatelům na jejich zařízeních bezpečně ukládat klíče do svých krypto peněženek.

 

Pro Apple je klíčové využívat, kromě současných zdrojů, také ty nové, jestliže chce být znovu vnímán jako inovátorská společnost. Zejména poté, co získal zpětnou vazbu, že u jejich produktů chybí inovace. Bude tedy nový iPhone 12 obsahovat mimo nového fotoaparátu a změněného designu například také překvapení ve formě spojení apple a krypto?

Čtěte také:

Archiv všech článků